Kdo jsme

Zuzana Vlčeková

„Objev slovenské jazzové scény“ „ univerzální hlasový projev“  „nádherně znějící hlas v altové poloze třískající do průzračného otevřeného tónu ve vyšších polohách“ „zpěv a jazzové cítení inspirované Ellou Fitzgerald“ ,zpěvačka Zuzana Vlčeková.

Pochází  z středoslovenského města Prievidza. Tam navštěvovala od šesti let Základní uměleckou školu a byla právě jedním z těch dětí, co neradi navštěvovali hodiny klavíru. Tady také chodila na hodiny sborového zpěvu a tance. Velikým překvapením pro rodinu bylo přihlášení se do místí soutěže amatérských zpěváků, kde Zuzana obdržela hned první místo.To bylo Zuzaně teprve 15 let a začala její hudební kariéra. Soutěží od té doby přibylo. Stala se vítězkou celoslovenské soutěže „ Francúzska pieseň “, mezinárodní soutěže „Zlatá Črievička “  nebo „Novou tváří Slovenského jazzu“, kterou každý rok uděluje Peter Lipa. V té době už Zuzana studovala Konzervatoř Jaroslava Ježka, nejdřív obor populární a muzikálový zpěv u paní profesorky Jany Novákové a pak zpěv jazzový u Filipa Gondolána.

Velikým přínosem byl také výměnný  pobyt v jazzové akademii Dortmund, které se Zuzana zůčastnila. Počas studia spolupracovala s Bigbandem Neratovice, s kapelou Emotions anebo vystupovala se svým vlastním triem. Koncertovala také v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Po účinkování v “ Česko hledá Superstar”, kde se probojovala do semifinále, se rozhodla přijmout zahraniční angažmá. Díky němu se jí podařilo zazpívat si skoro všude na světě. V současné době působí v Praze, zpívá s vlastním triem Zuzana Vlčeková Trio, teší se spolupráci s Golden Big Band Prague a kapelou Marry Keys a věnuje se také pedagogické činnosti.

Její největší inspirací je zpěv a muzikálnost Elly Fitzgerald. Vzhlíží také k Dee Dee Brigdewater pro její dravost a dokonalost. Mezi jíné oblíbené umělce patří Randy Crawford,  Whitney Houston, Ledisi,  Kim Burrell, Michael Jackson, Sarah Voughan a také intrumentalisti jako Charlie Parker.

Více o Zuzce tady – www.jazzovazpevacka.cz

 

 

 

 


Štěpán Lohnickij – klávesy + keybass

Štěpán se narodil v pseudo-hudební rodině (otec-příčná flétna, saxofon, perkuse / bratr – kytara /matka – nervy). V útlém věku u něj otec objevil drobné náznaky hudebního nadání, které se později snažil ve vysoké míře zpeněžit. Štěpán byl od dětských let násilně nucen ke hře na klavír. Zejména pak proto, že to byl údajně nejrentabilnější hudební nástroj a jeho otec v tom zpatřoval vidinu velkého zisku. Místo času tráveného s kamarády, prožil tedy Štěpán dětství v samotě u klavíru pod dohledem hudebního tyrana.

Komplexního hudebního vzdělání se mu ale s ohledem na finance rodiny nedostávalo. Vzděláván byl zdarma,  avšak hned u několika vynikajících klavíristů (Vlastimil Vondráček, Barbora Dvořáková a další). Vždy však s ohledem na maximální finanční výtěžnost získaných znalostí. Vzhledem ke Štěpánově „nepíli“ a snaze každou získanou dovednost zpeněžit, s ním však nevydržel dlouhodobě žádný z kantorů a nejvíce se tak naučil působením v pražských kavárnách, barech a vykřičených domech.

Štěpán je člověk lehce schizofrenní – přes den je zaměstnancem v české ICT společnosti a v noci se mění v klavírního vlkodlaka pražských restaurací, hotelů a kaváren.

Naposledy jste Štěpána mohli vidět jako účastníka prestižní soutěže „Pianista roku 2015“, kde se před porotci Petrem Maláskem, Jitkou Fowler Staňkovou a Rostislavem Čapkem probojoval až do samotného finále.

 

 


 

Stanislav Amcha – bicí

Vystudoval Pražskou konzervatoř v oboru fagot. Brzo po absolutoriu byl však konfrontován s realitou života českého muzikanta – klasika. Zjistil, že dokola počítat takty a rozsvěcovat si lampičku nad notovým stojánkem ho až tak moc nebaví a začal se zlobit na celý svůj svět. Svou zlobu si pak vybíjel zejména tlukotem hlavou o stěnu ve strojově přesném šestiosminovém rytmu. Přesností svého rytmu pak jednoho dne učaroval prof. Veselého, který mu doporučil se rekvalifikovat a začal ho učit hrát na percuse a bicí nástroje.

Narozdíl od „krucinál fagotu“ se mu hrou na „Himl Hergot“ dařilo uživit nejen sebe ale i početnou rodinu. Bubny se mu nakonec staly vlastními a rozhodl se u nich nadobro zůstat. Zejména se mu na bicích zalíbilo, že na koncerty může nosit mnoho nástrojů a pokud z nich někdy něco zapomene, ostatní muzikanti nemají šanci si toho povšimnout. V minulosti byl totiž několikrát kárán, když si na fagotový koncert nepřinesl např. fagot.

Standa má za sebou úspěšné působení mimo jiné s Vesnou Caceres, Burmou Jones, Petrem Kotvaldem, Caribe a jako host s Bigbandem Felixe Slováčka, s kapelou Nightwork a dalšími předními českými interprety. Nejraději však hraje s Marry Keys, protože mají výborného kapelníka (Štěpán Lohnickij), který ho nebije, nenadává mu a nedehonestuje ho před ostatními členy kapely.

 

 

 


Petr Pinka aka DJ PiNNer

Petr vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a žije a pracuje v severních Čechách, kde úspěšně vede přední společnost zabývající se „velkoobchodem papírem“.

Petr je člověk zdánlivě plachý a stydlivý. To ale neplatí, pokud zrovna točí knoflíky, hýbe šavlemi a rozdává moudra do micu.

V 90 tých letech byl ještě děcko, ale kdyby tenkrát ještě děcko nebyl, určitě by dnes byl druhým Michaelem V. Jeho nezměrná empatie a schopnost číst myšlenky žen do 30ti let mu pomáhá na gramcích a reprácích roztáčet takové songy, které dostávají publikum pravidelně do transu.

Pokud máte pocit, že 4 hodiny živé hudby jsou na vás málo, poptejte možnost delšího programu a následné vystoupení našeho DJ. Určitě nebudete litovat. Výhodou je hlavně plynulý přechod produkce mezi kapelou a DJem, kdy většinu aparátu jsme navzájem schopni sdílet.

 

Hosté

Marie Kumperová – zpěv

Marie se narodila v rodině zpěvačky a zpívajícího instalatéra v Praze Modřanech. Zpěvu se věnuje již od útlého věku a to jak sólově, tak působením v Kühnově dětském sboru (10 let). V prvních letech jejího života ale nebylo pro okolí zcela zřejmé, zdali „zlato v hrdle“ po rodičích skutečně podědila. V páté třídě základní školy tedy pro jistotu vyplnila přihlášku jak na Gymnázium Jana Nerudy v Praze, tak na Odborné učiliště topenářů a instalatérů v Bystřici pod Hlubočínkou. Od přijímacích zkoušek na OUTIBH byla však vyvedena poté, co se pokusila ubalit a vykouřit instalaterské konopí, určené výhradně pro edukacijní účely. Nakonec jí tedy nezbylo, než vystudovat  Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze na Žižkově a dále se věnovat zpěvu.

Po maturitní zkoušce nejdříve zvažovala kariéru profesionální „groupie“, ale nenašla vhodnou rockovou kapelu, které by se mohla zcela oddat a uctívat ji. Ve studiu se tedy rozhodla pokračovat, a sice  „sólovým zpěvem a hudbou“ na Západočeské univerzitě v Plzni. Zde úspěšně absolvovala bakalářské studium a nyní pokračuje v bezstarostném studentském životě na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Marie vzhledem ke studiu, působení v Marry Keys a práci v DDMJM nemá problém s využitím volného času. Její jedinou volnočasovou aktivitou je tedy spánek, kterému se zato věnuje na takřka profesionální úrovni.

 

 

 


Kateřina Šildová

po babičce ze Slovenska celým jménem křtěná jako Kateřina Paula, je herečka, zpěvačka, co se nebojí dělat spoustu věcí hned a nejlíp najednou. A tak: činohru střídá s muzikálem, ostošest zpívá na koncertech pop, swing i jazz, její hlas zaslechnete v dabingu, moderuje, a ti, co se dívají na televizi, ji zahlédnou i tam.

Kromě divadla Kateřina zároveň působí jako sólová zpěvačka Orchestru Karla Vlacha, Septet Plus Orchestra či tanečního orchestru James Band a Golden Big Band Prague.
Je vokalistkou Marie Rottrové a také doprovází Vojtěcha Dyka s kapelou B-Side Band Brno.

Diváci ji mohou rovněž znát z televizních obrazovek. Objevila se v seriálu Horákovi, kde hrála Kristýnu a mimo jiné také v seriálech Obchoďák, Svatby v Benátkách, Vinaři nebo Kriminálka Anděl.

Mezi další její dovednosti patří moderní tanec, step a také vzdušná akrobacie.

Více o Katce tady – http://www.katerinasildova.cz/

 

 


12047162_1050579778295853_5631675661854242334_nJosefina Žampová

Josefina Žampováabsolventka Vyšší odborné školy Jaroslala Ježka se zaměřením na jazzovou hudbujazzový zpěv. Nyní započala studium na Vysoké škole ekonomické, obor Arts management. Jako zpěvačka působí ve swingovém orchestru Zatrestband, jedinečném gospelovém projektu Marantha Gospel Choir a vystupuje rovněž s řadou dalších uskupení.

Vystupuje také s vlastními projekty, se kterými hraje na komerčních akcích, plesech, svatbách, v kavárnách, klubech a restauracích a rovněž ji vždycky rádi uvítame jako sólistku s v kapele Marry Keys.

Během svého působení v hudební „branži“ spolupracovala např. s Ewou Farnou, Kamilou Nývltovou,Erikou Fečovou, KYX Orchestra a dalšími.